Serum z retinolem – jakie wybrać?


Dobre serum z retinolem to klucz do pięknej i zdrowej cery. Zawarty w kosmetyku retinol przyczynia się do regeneracji skóry, zmniejsza widoczność zmarszczek i pobudza produkcję kolagenu, skutecznie opóźniając procesy starzenia się skóry. To jednak nie wszystkie z dobroczynnych działań retinolu. Na co więc jeszcze wpływa ten składnik, jak wybrać odpowiednie serum z retinolem i jak go stosować, aby skóra nabrała blasku i młodszego wyglądu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie!

serum-retinol

Czym jest retinol i jak wpływa na skórę?

Retinol to nic innego jak pochodna witaminy A, jednak w najbardziej aktywnej postaci. Wiele badań wykazało, że witamina A ma ogromne znaczenie w syntezie hormonów, podziałach komórkowych, a także w procesach gojenia i prawidłowego funkcjonowania nabłonków skóry. Retinol nazywany jest jednym z najskuteczniejszych składników, umożliwiających pozbycie się obecnych i powstawanie nowych niedoskonałości skóry.

Składnik potrafi przeniknąć nawet do głęboko położonych warstw cery, docierając do źródła zmian skórnych. Retinol pobudza komórki do wydzielania kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, odpowiadających za spowolnienie procesu starzenia się skóry. Składnik nie tylko ujędrnia skórę i wygładza zmarszczki, ale także reguluje wydzielanie sebum i nawadnia naskórek. Retinol działa również na przebarwienia cery, dzięki czemu z łatwością można wyrównać koloryt skóry bez ingerowania w cerę innymi sposobami.

Dzięki regulacji procesów odnowy naskórka, retinol złuszcza tzw. warstwę rogową i hamuje przedostawanie się do komórek naskórka zbyt dużej ilości melaniny, odpowiedzialnej za prawidłową barwę cery. Co więcej, retinol ułatwia przepływ składników odżywczych w skórze, dostarczając jej niezbędnych do utrzymania prawidłowej kondycji witamin. Ponadto składnik hamuje rozmnażanie się enzymów wpływających na zmniejszanie w skórze ilości kolagenu i elastyny.

Kiedy stosować serum i na co pomaga?

Serum różni się od kremu przede wszystkim czasem działania. Delikatne, emulsyjne kremy wymagają regularnego stosowania, aby zauważyć efekt zawartych w nich składników. Serum z kolei to produkt występujący zazwyczaj w wodnisto-żelowej lub oleistej formie. Taka konsystencja zdecydowanie ułatwia składnikom przedostawanie się do warstw skóry, dzięki czemu działanie serum można zauważyć niemalże od razu. Zawarte w serum cząsteczki są mocniej skoncentrowane niż w kremie, dlatego produkt można nazwać zadaniowym.

O ile kremy najczęściej stosuje się do ogólnej i stałej pielęgnacji skóry i cery, serum zwykle stosuje się krótkotrwale, aby zlikwidować dany problem. Większość osób używa serum w konkretnym celu – np. serum z kwasem hialuronowym może mieć za zadanie głęboko nawilżyć cerę, a serum z witaminą C można stosować w celu rozświetlenia twarzy. Serum z retinolem służy głównie do odbudowy naskórka, uelastycznienia skóry i zmniejszenia widoczności zmarszczek i przebarwień. Warto więc traktować serum jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji i jako produkt spełniający konkretne zadania.

serum z retinolem

Jak wybrać serum z retinolem do codziennej pielęgnacji?

Wybór odpowiedniego kosmetyku do pielęgnacji skóry twarzy ma ogromne znaczenie. Nie warto stosować preparatów polecanych przez koleżanki, gdyż każda z nich może zmagać się z różnymi problemami skórnymi i potrzebować innych kosmetyków. Przede wszystkim należy skupić się na własnych potrzebach i dobrać serum, które będzie odpowiednie dla cery oraz będzie przetestowane pod kątem działania.

Określ potrzeby swojej cery

Po pierwsze należy więc skupić się na wyglądzie cery i jej potrzebach. Przyjrzyj się sobie w lustrze i oceń, czy na Twojej twarzy wystąpiły jakieś zmiany, które chciałabyś skorygować. Jeśli cera jest wiotka, ma szary odcień, występują na niej przebarwienia i liczne zmarszczki, serum z retinolem może być niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji cery.

Zwróć uwagę na badania nad kosmetykiem

Każdy z nas lubi stosować produkty z potwierdzoną jakością. Wybierz więc serum, które brało udział w badaniach i zostało przetestowane pod kątem swojego działania. Sprawdź wyniki testów i określ, czy dany kosmetyk, według opinii badanych, spełnia swoją podstawową funkcję.

Skład kosmetyku ma znaczenie

Wybierając serum, zwróć uwagę na inne, znajdujące się w preparacie składniki. Dobre serum najczęściej składa się także z licznych preparatów nawilżających i odżywczych, takich jak oleje, panthenol, czy skwalan. Wybierając kosmetyk o dobrym składzie, gwarantujesz sobie i swojej skórze szybkie efekty kuracji bez obaw o niepożądane zmiany skórne.

Jak odpowiednio przygotować się do stosowania retinolu?

Należy wiedzieć, że u osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z retinolem, składnik nie powinien być stosowany codziennie. Skóra musi przyzwyczaić się do mocnego preparatu i stworzyć swego rodzaju tolerancję, dlatego serum należy wprowadzać stopniowo.

W pierwszym i drugim tygodniu stosowania kosmetyku używaj serum dwa razy w tygodniu na noc. Jeśli nie zauważysz oznak podrażnienia lub zaczerwienienia, w trzecim tygodniu kosmetyk możesz stosować co drugi dzień. W czwartym tygodniu, o ile nie pojawiły się żadne zmiany, serum możesz stosować codziennie.

Z czym można łączyć retinol?

Stosując retinol, należy pamiętać o nawilżaniu cery. Warto więc dodatkowo stosować nawilżający krem odżywczy, kwas hialuronowy lub skwalan. Stosowanie retinolu można wzbogacić o dodatkowe składniki aktywne (np. ekstrakty roślinne), potęgujące działanie kosmetyku. Doskonałym sprzymierzeńcem retinolu jest także SPF, zabezpieczający cerę przed podrażnieniami i działaniem promieni słonecznych.

Należy jednocześnie pamiętać, aby na początku stosowania retinolu powstrzymać się przed używaniem silnie działających kwasów, które mogłyby prowadzić do poważnego podrażnienia skóry. Ponadto stosując równocześnie z retinolem witaminę C, działanie witaminy jest zneutralizowane, dlatego warto stosować ją np. przy porannej pielęgnacji bez użycia retinolu.

Kiedy nakładać serum? – Pielęgnacja skóry krok po kroku

Niezależnie od rodzaju nakładanych kosmetyków, pierwszym krokiem prawidłowej pielęgnacji jest dokładne oczyszczenie skóry z nadmiaru sebum i złuszczonego naskórka. Wówczas tworzymy odpowiednie podłoże, umożliwiające przenikanie składników wgłąb skóry. Kolejno warto wykonać tonizowanie cery, a następnie, ze względu na konsystencję preparatu, należy nałożyć serum. Gdy produkt się wchłonie, można przejść do aplikacji zabezpieczającego kremu. Przy pielęgnacji porannej, na krem należy nałożyć także produkt z SPF.

Podsumowanie

Serum z retinolem to produkt, który wykazuje doskonałe właściwości i świetnie się sprawdza w celu zatrzymania procesów starzenia się skóry. Ponadto retinol pobudza wydzielanie kolagenu i kwasu hialuronowego, odpowiedzialnych za utrzymanie cery w doskonałej kondycji. Wybierając odpowiedni produkt, należy przede wszystkim skupić się na potrzebach skóry i dobrać serum o pożądanym działaniu. Ponadto należy pamiętać o prawidłowym, stopniowym wprowadzaniu produktu do pielęgnacji, aby cera mogła przyzwyczaić się do silnego działania kosmetyku.

Składniki kosmetyków, które są wartościowe


Skład kosmetyków to coś, na co zdecydowanie należy zwracać uwagę jeszcze przez zakupem danego produktu. Zdarza się, że mamy swoje ulubione kosmetyki o sprawdzonych, prostych składach. Najczęściej jednak nie ograniczamy się do kilku i jesteśmy ciekawi nowości na kosmetycznym rynku. Jak znaleźć te najlepsze? Co warto wiedzieć, by “nie dać się nabrać” i nie kupić produktu, który jedynie udaje naturalny? Podpowiadamy, jakie komponenty powinny wchodzić w składy przyjaznych skórze kosmetyków!

skład kosmetyków

Dlaczego tak ważne jest, by czytać składy kosmetyków?

Dbanie o skórę powinno kojarzyć się z czymś przyjemnym i stosunkowo prostym. Niestety, dla wielu ludzi pielęgnacja skóry i dobór odpowiednich produktów to wręcz coś przytłaczającego. Prawdą jest, że przy ogromie dostępnych na rynku kosmetyków, trudno wybrać ten właściwy.

Skład powie nam — konsumentom — wszystko o produkcie

Zadanie jest jeszcze trudniejsze, gdy skład chemiczny kosmetyków wydaje się długą listą nazw niemożliwych do wymówienia. Jednak to właśnie wśród obco brzmiących nazw znajdziemy wszystko, co jako konsumenci powinniśmy wiedzieć o produkcie.

Znajomość poszczególnych składników i potrzeb własnej cery popłaca

Czytanie składu kosmetyków jest ogromnie ważne. Kosmetolodzy i dermatolodzy słusznie napominają swoich pacjentów, by Ci uważnie czytali informacje podane na opakowaniu. Jednak samo czytanie niewiele pomoże, jeśli wcześniej nie zdobędziemy wiedzy na temat poszczególnych składników i… swojej cery! Konieczne jest lepsze poznanie swojej skóry, problemów, z jakimi się zmaga oraz jej unikalnych potrzeb.

INCI — czym jest?

Jeśli jeszcze nie znasz tego skrótu, śpieszymy z wyjaśnieniem! INCI to skrót od International Nomenclature of Cosmetic Ingredients — międzynarodowej nomenklatury składników i substancji kosmetycznych. Innymi słowy, INCI jest systemem oznaczania produktów kosmetycznych. Obowiązuje on głównie w państwach członkowskich Unii Europejskiej, ale też w Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Według prawa Unii Europejskiej, na każdym produkcie kosmetycznym — na opakowaniu lub załączonej ulotce — musi widnieć jego skład. Składniki kosmetyków każdorazowo wymieniane są według malejących stężeń. Warto podkreślić, że wszystkie składniki mają znaczenie, nie tylko te znajdujące się na początku składu. W bazie INCI znajduje się ogrom składników kosmetyków, które są nie tylko dozwolone, ale wręcz pożądane w produktach, np. wyciągi ziołowe lub oleje z awokado lub orzechów makadamia.

skład kosmetyków

Jak zwykle wygląda skład kosmetyku?

W skład kosmetyków wchodzą zazwyczaj składniki bazowe, aktywne, oraz pomocnicze. Jak sama nazwa wskazuje, składniki bazowe to te, które stanowią większość masy kosmetyku i jednocześnie są rozpuszczalnikami dla pozostałych elementów.

Składniki bazowe

Najczęściej spotykanymi składnikami bazowymi są substancje tłuszczowe, takie jak oleje czy woski, a także hydrolaty oraz woda, w składzie występująca pod nazwą Aqua. Woda to główny składnik większości kosmetyków. Ta wykorzystywana podczas produkcji kosmetyków różni się od pitnej i kranowej przede wszystkim tym, że musi zostać wcześniej specjalnie oczyszczona pod kątem mikrobiologicznym i chemicznym. Należy podkreślić, że to właśnie substancje bazowe i sama baza kosmetyku determinuje stopień przenikania innych składników w głąb włosów lub skóry.

Składniki aktywne (substancje czynne)

Jeśli chodzi o składniki aktywne, ich zadaniem jest wywieranie konkretnego działania w danym produkcie. Przykładowo, potrafią one zniwelować określone problemy skórne. Pomagają skórze suchej, tłustej czy też skłonnej egzemy. Zmniejszają widoczność zmarszczek i drobnych linii. Aktywne składniki nadają kosmetykom konkretnych właściwości pielęgnacyjnych. Do składników aktywnych zaliczamy ekstrakty, oleje, kwasy oraz proteiny.
Substancje aktywne to także przeciwutleniacze — witaminy A, C, oraz E. Nie sposób nie wspomnieć o probiotykach, kwasie AHA, kwasie hialuronowym i koenzymie Q10, występującymi w produktach pielęgnacyjnych. Należy jednak pamiętać o umiarze, szczególnie wtedy, gdy przygotowujemy sobie SPA w domowym zaciszu. Dozwolona ilość substancji aktywnych w kosmetyku nie może zostać przekroczona. Zbyt duża ilość substancji czynnych może uszkodzić skórę!

Składniki pomocnicze

Z kolei składniki pomocnicze są surowcami stosowanymi w celach technologicznych. Odpowiadają one za barwę, konsystencję, trwałość i zapach kosmetyku. Nie należy kojarzyć konserwantów z czymś złym w kontekście kosmetyków. Dzięki nim możemy dłużej cieszyć się produktem i nie musimy obawiać się rozwoju bakterii czy mikroorganizmów.
Uzyskanie pożądanego koloru to zasługa barwników, a kompozycje zapachowe odpowiadają za nadanie odpowiedniego aromatu. Dodatkowymi składnikami produktów kosmetycznych mogą być środki konsystencjotwórcze oraz hydrofilowe substancje nawilżające.

skład kosmetyków

Analiza składu kosmetyków — jakie są podstawowe zasady? Jak czytać skład kosmetyków?

Analizowanie składów kosmetyków to coś, czego można się nauczyć. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach. Oczywistym może wydawać się czytanie składników od lewej do prawej strony. Wiemy już też, że składniki znajdujące się na samym początku to te, których stężenie procentowe jest największe. Być może nie wiesz jednak o tym, że istnieją maksymalne dopuszczalne zawartości poszczególnych substancji. Posiadanie takiej wiedzy pomaga zobrazować sobie rzeczywisty udział konkretnych składników w zawartości kosmetyku.

Składniki o zawartości mniejszej niż 1% podawane w losowej kolejności

Jeżeli przyjrzymy się dalszej części składu, zauważymy, że znajdują się tam składniki o zawartości mniejszej niż 1%. Warto wiedzieć, że mogą one być podawane w losowej kolejności, choć producenci nierzadko decydują się na zapis alfabetyczny.

Każdy składnik ma znaczenie!

Wbrew pozorom, składniki działają, nawet jeśli wydaje nam się, że jest inaczej. Dopuszczalne stężenia dla niektórych produktów bywają niskie i z tego względu producenci nie mogą pozwolić sobie na przekroczenie limitów. Bez obaw, składniki aktywne działają, nawet gdy ich zawartość w produkcie jest niska. Odnośnie do analizowania składów warto dodać jeszcze, że niektóre substancje mają bardzo złożoną budowę i zadaniem producentów jest “rozpisanie” absolutnie każdego składnika.

kosmetyki naturalne

Jakich składników warto szukać w składach kosmetyków?

Na które wyżej wymienione składniki należy zwracać szczególną uwagę? Zdecydowanie warto postawić na kluczowe w składzie kosmetyku składniki aktywne, wykazujące działanie lecznicze i terapeutyczne. Ważne, by były one obecne w składzie kosmetyku w odpowiednim stężeniu. Odpowiednio dobrane kosmetyki będą naprawdę świetnie służyć skórze i przeniosą codzienną pielęgnację na całkiem inny poziom!

Witamina C

To jeden z najsilniejszych antyoksydantów o szeregu właściwości poprawiających wygląd i kondycję skóry. Przyczynia się do efektywnej odbudowy kolagenu, którego produkcja zmniejsza się wraz z wiekiem, powodując powstawanie zmarszczek i wiotczenie skóry. Skuteczna jest także w walce z przebarwieniami, ponieważ hamuje nadmierną produkcję melaniny w organizmie. Stabilną i odporną na utlenianie witaminę C (Ascorbyl Tetraisopalmitate) o stężeniu 2%, która dociera w głębsze warstwy skóry, znajdziesz m.in. w kremie nawilżającym Light Face Cream Active vitamin C.

Kwas hialuronowy

Prawdopodobnie najbardziej popularny składnik kosmetyków nawilżających. Naturalnie występuje także w ludzkim ciele. Jego strukturę można porównać do gąbki, ponieważ ma doskonałe właściwości wiązania wody, dzięki czemu dogłębnie nawilża i uelastycznia skórę. Czysty, drobnocząsteczkowy kwas hialuronowy znajdziesz m.in. w składzie kremu nawilżającego Light Face Cream, serum nawilżającego Hydrating Face Drops oraz serum wygładzającego Smooth Face Drops.

Kwas ferulowy

Składnik z grupy silnych antyoksydantów. Spowalnia procesy związane z fotostarzeniem się skóry, na które wpływ ma promieniowanie UV i inne czynniki zewnętrzne. Widocznie i szybko wygładza skórę. Sprawdza się w pielęgnacji skóry trądzikowej i naczynkowej. Kwas ferulowy o stężeniu 1% znajdziesz w serum wygładzającym Smooth Face Drops.

Retinol

Znany także jako witamina A. To hit wśród składników o szeroko rozumianych właściwościach anti-aging, czyli przeciwstarzeniowych. Wykazuje silne działanie przeciwzmarszczkowe i odmładzające. Ze względu na imponujący wachlarz efektów, które przynosi, sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju cery, a także w okolicach oczu czy ust. Retinol warto wprowadzić do swojej pielęgnacyjnej rutyny już między 25 a 30 rokiem życia. Znajdziesz go w serum pod oczy Under Eye Drops w optymalnym stężeniu 0,2%.

Wąkrotka azjatycka

Cenny składnik w naturalnej pielęgnacji, znany także pod nazwą CICA lub trawa tygrysia. Cechuje go bogactwo składników aktywnych, takich jak madekasozydy i azjatykozydy, Witaminy A, C, K, E oraz flawonoid – kwercetyna. Jego główne właściwości to stymulacja syntezy kolagenu oraz działanie łagodzące, wygładzające oraz regenerujące. CICA 1% znajdziesz w kremie odżywczym Rich Face Cream.

Fucocert®

To zatwierdzony przez Ecocert biosacharyd, który nawilża, odżywia i wspiera regenerację skóry. Dodatkowo przywraca jej świeży wygląd, elastyczność i blask. Fucocert® w stężeniu 2% znajdziesz w kremie nawilżającym Light Face Cream.

Pantenol

Inaczej nazywany także prowitaminą B5. Jest substancją utrzymującą prawidłowy poziom nawilżenia naskórka. Koi, łagodzi, regeneruje, nawilża. W wyższym stężeniu wykazuje także działanie wygładzające i uelastyczniające skórę, przynosząc uczucie komfortu i odprężenia. Pantenol 1% znajdziesz w serum pod oczy Under Eye Drops oraz w wersji 5% w serum nawilżającym Hydrating Face Drops.

Witamina E

Witamina E, zwana także „witaminą młodości”, to antyoksydant, który chroni przed wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za przedwczesne starzenie się skóry. Zmniejsza wrażliwość skóry na promieniowanie UV oraz wzmacnia skórę i sprzyja gojeniu się oraz regeneracji uszkodzonego naskórka. Witaminę E o stężeniu 1% znajdziesz w serum pod oczy Under Eye Drops.

Peptydy

To niewielkich rozmiarów aminokwasy o wielkich możliwościach. Zauważalnie wpływają na wygląd skóry. Redukują głębokość i liczbę zmarszczek oraz wygładzają. Mają zdolność wnikania w głębsze warstwy naskórka, dzięki czemu działają jeszcze skuteczniej. Peptydy znajdziesz w kremie odżywczym Rich Face Cream.

Podsumowanie

Czytanie składów kosmetyków jest ważne — nikt nie powinien mieć co do tego żadnych wątpliwości. Wartościowymi składnikami są między innymi witamina C, kwas hialuronowy, kwas ferulowy, retinol oraz wąkrotka azjatycka. Substancji wartych wymienienia jest naprawdę sporo! Więcej informacji o składnikach w kosmetykach Laboratorium Dr Ambroziak można sprawdzić na kartach produktów. Wybieraj świadomie i ciesz się piękną i zdrową skórą.

Rodzaje cery – jak rozpoznać typ skóry?


Prawidłowo wykonywane zabiegi pielęgnacyjne są ważnym czynnikiem decydującym o wyglądzie i zdrowiu skóry, a więc i o Twoim dobrym samopoczuciu. Rodzaj stosowanych kosmetyków należy dopasować do rodzaju swojej cery – czy wiesz, jaki typ skóry posiadasz? Jak rozpoznać rodzaj cery i jak prawidłowo zadbać o potrzeby różnych typów skóry? Oto wszystko, co warto wiedzieć na ten temat.

młoda dziewczyna aplikująca krem

Jak rozpoznać swój typ cery?

Każdy typ cery ma pewne cechy charakterystyczne oraz specyficzne dla siebie problemy – jeśli uda Ci się je wszystkie określić, dowiesz się, jaki jest Twój. Ta wiedza da Ci z kolei możliwość skutecznego dbania o skórę twarzy tak, aby poprawić jej funkcjonowanie i odzyskać jej nieskazitelny wygląd. Oto praktyczne wskazówki jak rozpoznać typ cery.

Skóra normalna

Cera normalna charakteryzuje się brakiem defektów i problemów związanych z przesuszeniem czy nadmiernym przetłuszczaniem się. Jest gładka i jędrna, a jej pory są mało widoczne. Jej pielęgnacja nie jest kłopotliwa – w zupełności wystarczy lekki krem nawilżający.

Skóra tłusta

Nadprodukcja sebum wynikająca ze zbyt intensywnej pracy gruczołów łojowych to jej główny problem. Przetłuszczenie zazwyczaj pojawia się w tak zwanej strefie T (czoło, nos, broda) – w tych miejscach skóra tłusta błyszczy się, często pojawiają się na niej wypryski i stany zapalne. Dla tego typu skóry charakterystyczne są widoczne, rozszerzone pory. Późno natomiast pojawiają się na niej zmarszczki.

Pielęgnacja cery tłustej opiera się na regulacji pracy gruczołów łojowych. Należy wybierać kosmetyki, które nie zatykają porów, ale skutecznie nawilżają i odżywiają skórę. W przypadku skóry z nadprodukcją sebum koniecznie trzeba też wykonywać codzienne oczyszczanie jej stosując lekkie kosmetyki do mycia twarzy.

młoda kobieta nakładająca krem na twarz

Skóra sucha

W przypadku cery suchej obserwowane jest jej łuszczenie się i szorstkość powodowane nadmierną utratą wody z komórek. Skóra sucha bywa ściągnięta, zwłaszcza po myciu. Inaczej niż cera tłusta, cera sucha starzeje się wcześnie. Jej pory są natomiast małe i prawie niewidoczne.

Cerze suchej potrzebne są kosmetyki silnie nawilżające i odbudowujące barierę lipidową – na przykład serum nawilżające z kwasem hialuronowym lub wygładzające.

Skóra mieszana

Cerę mieszaną charakteryzuje współistnienie cech skóry tłustej i cery suchej – aktywność gruczołów łojowych w strefie T jest wyraźnie nadmierna, natomiast skóra policzków jest szorstka i przesuszona. W strefie nosa, czoła i brody pojawiać się mogą zaskórniki.

Cera mieszana może być kłopotliwa w pielęgnacji i wymaga stosowania kosmetyków odpowiednich zarówno dla tłustej, jak i suchej skóry.

Dodatkowy podział typów skóry

Poza podstawowymi rodzajami skóry, wyróżniamy również ich cztery dodatkowe podtypy cery:

  • cera wrażliwa – ten podtyp skóry charakteryzuje się podatnością na podrażnienia wywołane różnymi czynnikami. Wymaga stosowania bardzo delikatnych kosmetyków. Jest skłonna do zaczerwienienia i swędzenia. Skóra wrażliwa może występować u posiadaczek zarówno skóry tłustej, jak i suchej;
  • cera trądzikowa – skóra trądzikowa charakteryzują się nadmierną produkcją sebum przez gruczoły łojowe. Występują na niej grudki, krostki i zaskórniki, a pory są rozszerzone;
  • cera naczyniowa – ten typ cery rozpoznamy po rozszerzonych, wyraźnie widocznych naczynkach krwionośnych. Zwykle występuje też uczucie pieczenia i zaróżowienie skóry w okolicy policzków;
  • cera dojrzała – widoczne zmarszczki, wiotka, cienka i opadająca skóra – charakteryzują cerę dojrzałą.

Jak dokonać autoanalizy i określić swój typ cery?

Znamy już podstawowe i dodatkowe typy cery. Jak rozpoznać konkretny rodzaj cery? Ważne jest, aby przed analizą starannie ją oczyścić, nie należy natomiast aplikować żadnych kremów i innych kosmetyków nawilżających.

Obejrzyj dokładnie skórę – czy jej powierzchnia jest sprężysta i gładka? Czy obecne są na niej grudki lub ujścia gruczołów łojowych? Czy błyszczy się lub wydaje szorstka? Zwróć uwagę również na to, jak skóra wygląda w ciągu dnia, zanim ją oczyścisz. Jeśli odczuwasz jej napięcie i szorstkość, możesz mieć cerę suchą. A jeśli się błyszczy w okolicach czoła, nosa i brody – masz cerę tłustą. Czy pokrywają ją wypryski wskazujące na skórę trądzikową? Być może niedoskonałości pojawiają się po nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV lub w wyniku błędów żywieniowych?

Tak przeprowadzona analiza pozwoli Ci stwierdzić, jaki masz typ cery, a dzięki temu dowiesz się, w jaki sposób ją pielęgnować aby odzyskała równowagę i piękny, zdrowy wygląd.

Dlaczego określenie swojego typu cery jest ważne?

Cera odwodniona wymaga odmiennej pielęgnacji niż cera normalna czy tłusta. Odpowiednie kosmetyki pozwolą Ci kompleksowo zadbać o potrzeby skóry.

Sucha skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji – szczególnie delikatnej, ale skutecznie nawilżającej. Dlatego kosmetyki powinny nie tylko dostarczać, ale również zatrzymywać wilgoć w skórze. Jednym z najlepiej działających składników jest kwas hialuronowy. Warto jednak zadbać nie tylko o skórę policzków, czoła i nosa, ale też szczególnie delikatną skórę pod oczami. Jeśli zmagasz się ze skórą suchą, wybierz serum nawilżające do twarzy i serum nawilżające pod oczy.

Cerę normalną najprościej jest pielęgnować, nie ma ona bowiem większych problemów. Jej jednak również potrzebne są delikatne produkty, które chronią skórę przed utratą wilgoci – na przykład krem nawilżający na dzień i krem odżywczy.

Do pielęgnacji cery tłustej potrzebne Ci będą kosmetyki o działaniu oczyszczającym – stosować je powinnaś zarówno wieczorem, jak i rano. Nie zapomnij jednak o tym, że nawet ona potrzebuje nawilżenia i odżywienia.

Aby zadbać o skórę mieszaną, powinnaś mieć dwa rodzaje produktów – jeden na skórę suchą, drugi na tłustą. Na suche partie twarzy (przede wszystkim policzki i skórę pod oczami) stosuj krem lub serum o silnym działaniu nawilżającym z kwasem hialuronowym i prowitaminą B5, a na strefę T z widocznymi porami i oznakami przetłuszczania – kosmetyki łagodnie oczyszczające, odżywcze i nawadniające.

Niezależnie od tego, czy masz skórę normalną, suchą, tłustą czy mieszaną – odpowiednio dobrane kosmetyki pomogą Ci pożegnać się z jej problemami na dobre. Pamiętaj jednak, że podstawą powinny być kosmetyki wysokiej jakości bez szkodliwych dodatków takich jak barwniki, parabeny, silikony czy substancje poprawiające zapach.

kobieta aplikująca krem do twarzy

Jeśli jednak, mimo stosowania odpowiedniej pielęgnacji i dobrej jakości kosmetyków, Twoja cera nadal nie wygląda dobrze, a Ty odczuwasz dyskomfort, wybierz się na konsultację lekarską. Czasem za problemy skóry odpowiedzialne są zaburzenia hormonalne, stres, nieprawidłowa dieta czy nadmierne korzystanie z kąpieli słonecznych.

Podsumowanie

Wszystkie typy cery mogą prezentować się pięknie pod warunkiem, że poznasz potrzeby swojej skóry. Odżywiona, nawilżona i ujędrniona – odwdzięczy Ci się zdrowym, pięknym wyglądem.

Czy krem możne odmłodzić twarz?


Jeśli upatrujesz w kremie nadziei na odmłodzenie swojej twarzy mamy dla Ciebie dwie wiadomości – dobrą i złą. Zaczniemy od tej gorszej – żadne kremy nie mają magicznej mocy zatrzymującej czas i nie sprawią, że nagle staniesz się młodsza o 10 lat. Przekonujemy do świadomego podejścia, dlatego pamiętaj o tym, że na zdrową i pięknie wyglądającą skórę składa się wiele czynników. Najważniejszymi z nich jest Twój styl życia i mądre wybory, których dokonujesz każdego dnia.

Jest jeszcze druga i dobra wiadomość:  z tego artykułu dowiesz się, jakimi zasadami się kierować, by faktycznie móc, jak najdłużej cieszyć się młodo wyglądającą i zdrową skórą.

Krem odmładzający twarz

Po pierwsze, wprowadź nawyk czytania składu produktów

Tę zasadę, dla dobra własnej skóry, dobrze mieć z tyłu głowy w przypadku niemal każdych zakupów – spożywczych, odzieżowych czy kosmetyczny. Przede wszystkim, poza pielęgnacją, na zdrową i młodo wyglądającą cerę ogromny wpływ ma nasz sposób odżywiania. To, co możemy zalecić Ci na pewno, to ograniczenie w swojej diecie cukru. Już od lat badania wskazują, że nadmierne spożycie cukru mocno łączy się z przyspieszonym procesem starzenia się. Wpływa także w znacznym stopniu na pogorszenie struktury naskórka i zmniejszeniem jego zdolności do naturalnego złuszczania, a tym samym spowolnieniem procesu regeneracji. Choć wiemy, jak czasami ciężko się powstrzymać, by nie zjeść kusząco na nas spoglądającego ciastka, to z pewnością ograniczenie spożywania cukru może znacząco poprawić wygląd naszej skóry. W przypadku wyboru ubrań także warto przyjrzeć się składowi materiału, z którego są wykonane. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej. Co prawda twarz, aż tak bardzo, jak reszta ciała nie jest narażona na podrażnienia wywołane przez materiał, ale przecież o młodą skórę walczymy także na dekolcie, udach czy na brzuchu. Tu zwrócimy Twoją uwagę na to, że warto unikać sztucznych tkanin, które mogą wywoływać podrażnienia. Takie materiały nie najlepiej przepuszczają powietrze, przez co mogą powodować zwiększoną potliwość, elektryzować się i przyklejać do skóry. Są nimi m.in. poliester, nylon, akryl, sztuczny jedwab, poliamid. Kwestię składu kosmetyków i najskuteczniejszych substancji aktywnych rozwijaliśmy już drobiazgowo w innym wpisie, który przeczytasz tutaj: „TOP 9 składników w kosmetykach, które naprawdę działają!” Koniecznie go sprawdź, żeby poznać najlepszych z najlepszych – składniki o potwierdzonym działaniu, dzięki którym Twoja skóra może znacząco poprawić swoją jakość i zarazem wygląd.

rich face cream

Po drugie, zaufaj nauce

Wszystkie kosmetyki stworzone w Dr Ambroziak Laboratorium powstały w oparciu o wiedzę kliniczną i ponad 20-letnie doświadczenie na rynku medycyny estetycznej. Podczas naszej praktyki, każdego dnia widzimy, jak nauka wyrażona przez odpowiednio dobrane terapie odmienia wygląd skóry. Bazując na tej wiedzy i pięciu pracowitych latach w laboratorium powstała seria kosmetyków pod okiem wybitnego dermatologa – dr Marcina Ambroziaka. Zaawansowane badania nad samymi składnikami, a następnie badania potwierdzające działanie powstałych z nich produktów, dały nam kosmetyki, których jesteśmy w 100% pewni. Chcemy także, abyś i Ty mogła być ich pewna, dlatego na wszystkich naszych produktach oraz stronie internetowej znajdziesz wyniki badań potwierdzające ich działanie i skuteczność.

hydrating face drops

Po trzecie, działaj prewencyjnie i kompleksowo

Zadaniem codziennej pielęgnacji jest działanie na zewnętrzne warstwy skóry, czyli naskórek, bo to na niego, używane kosmetyki mają największy wpływ. Tuż pod nim jest skóra właściwa, do której kremy nie mają bezpośredniego dojścia. Jednakże to, jak dbamy o wyższe warstwy, także na nią oddziałuje, ale nie w takim stopniu, jak mogą to zrobić zabiegi medycyny estetycznej. Dlatego dla kompleksowego działania Twoja idealna odmładzająca pielęgnacja powinna być wzbogacona także o pomoc profesjonalisty. W ofercie zabiegów Kliniki Ambroziak znajdziesz zabiegi, które pomogą Twojej skórze odzyskać jędrność i elastyczność, dzięki czemu twarz będzie wyglądała na młodszą i bardziej wypoczętą. Pamiętaj także, że medycynę estetyczną z zabiegami anti-aging warto stosować prewencyjnie, jeszcze zanim pojawią się pierwsze zmarszczki. Już od ok. 30 roku życia, produkcja kolagenu w organizmie zaczyna spadać, wtedy dobrze wprowadzić do swojej rutyny m.in. ultraodżywczy zabieg mezoterapii.

Pamiętaj o tych 3 rzeczach, a proces starzenia będzie dla Ciebie łaskawszy. 🙂 Odwiedź nasz sklep i wybierz swoją nową ulubioną pielęgnację. Nie wiesz, na które z kosmetyków się zdecydować? Napisz do nas! Z przyjemnością Ci doradzimy

Poznaj 3 sprawdzone sposoby na piękną okolicę oczu


Skóra wokół oczu znosi rocznie ponad 5 milionów mrugnięć. Jej naskórek jest kilka razy cieńszy niż na reszcie twarzy, a ilość gruczołów łojowych znikoma. To wszystko sprawia, że skóra na powiekach i w ich okolicach nie ma najłatwiej. Stale pracuje, rozciąga się i karbuje na przemian, przez co jest wyjątkowo podatna na powstawanie zmarszczek i bruzd. Do tego wszystkiego ma skłonność to przesuszenia, utraty jędrności i powstawania zasinień. Czy w takich trudnych warunkach jest w ogóle szansa, by poprawić jej wygląd?

Czytaj dalej, by poznać sposoby na zadbaną okolicę oczu.

Laboratorium Ambroziak

1. Wyeliminuj szkodliwe czynniki

By pielęgnacja skóry wokół oczu mogła być efektywna, najpierw musimy uświadomić sobie, jakie czynniki zewnętrzne, które najbardziej jej szkodzą, możemy choćby częściowo wyeliminować. Jednym z największych zagrożeń dla tej cienkiej i praktycznie pozbawionej gruczołów łojowych skóry jest promieniowanie UV. Jest ono znaczącą przyczyną fotostarzenia się skóry, szybszego powstawania zmarszczek, a także przebarwień. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie zapominać o stosowaniu wysokiej ochrony SPF. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią także uwielbiane przez większość z nas okulary przeciwsłoneczne. Noś je więc przy każdej możliwej okazji, a skóra wokół oczu będzie Ci za to wdzięczna. Pamiętaj tylko, że okulary muszą mieć szkła dobrej jakości, żeby naprawdę skutecznie chroniły. Warto także, żeby zakrywały możliwie jak największy obszar.

2. Zapewnij odpowiednie substancje aktywne

under eye drops

Skóra wokół oczu jest wyjątkowa, dlatego też potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji. W Dr Ambroziak Laboratorium powstało specjalistyczne serum Under Eye Drops, które intensywnie działa na tę delikatną okolicę. Zawiera wysokie stężenie czystego retinolu o efektywnym i kompleksowym działaniu przeciwstarzeniowym, korygującym niedoskonałości, odżywiającym i regenerującym. Skutecznie spowalnia procesy starzenia się skóry. Sprawia, że zmarszczki, bruzdy, kurze łapki zostają wygładzone, jednocześnie przeciwdziała powstawaniu nowych. Delikatna skóra pod oczami nabiera młodzieńczej witalności, elastyczności, sprężystości i jędrności. Staje się promienna, naturalnie rozświetlona, a koloryt wyrównany. Ma właściwości lekko złuszczające, wpływa na odnowę komórkową i odbudowę struktury skóry. Skład tego serum to bogactwo substancji aktywnych o wielopoziomowych działaniu. M.in. retinol w stężeniu 0,2%, który w znaczny sposób wpływa na spłycenie zmarszczek, bruzd, drobnych blizn oraz wyrównanie kolorytu. Jeśli do tej pory nie używałaś retinolu, Twoja skóra musi się do niego przyzwyczaić, dlatego istotne jest, żebyś stosowała serum według poniżej instrukcji. Przez pierwsze 2 tygodnie wystarczy, że będziesz używała go tylko 2 razy w tygodniu na noc. W trzecim tygodniu zacznij nakładać je co drugi wieczór. Dopiero po tym łagodnym przyzwyczajaniu swojej skóry możesz zacząć stosować każdego dnia na noc. Początkowe działanie retinolu, jeśli wcześniej nie miałaś z nim styczności, może Cię trochę zaskoczyć, ponieważ bywa, że powoduje zaczerwienienie, mrowienie lub suchość, dlatego tak ważne jest, żeby stopniowo przyzwyczaić skórę do jego działania, a po kilku tygodniach będziesz zachwycona jego dobroczynnym wpływem na skórę. Pamiętaj również, że używając kosmetyków z retinolem w składzie, konieczna jest wysoka ochronna przeciwsłoneczna. Ponadto nie stosuj z nim innych preparatów z kwasami AHA. Skuteczność serum pod oczy Dr Ambroziak Laboratorium Under Eye Drops potwierdzają także badania. Po 4 tygodniach stosowania 100% badanych zauważyło widoczną redukcję zmarszczek, bruzd i kurzych łapek. Skóra stała się bardziej sprężysta, elastyczna, ujędrniona i napięta. Zmniejszyły się jej niedoskonałości i zyskała zdrowo wyglądający koloryt. Jeszcze więcej informacji o serum Under Eye Drops znajdziesz tutaj

3. Połącz domową pielęgnację z profesjonalnymi zabiegami

Kompleksowe działanie to najlepszy sposób na długotrwałe efekty i znaczące opóźnienie procesów starzenia się skóry. Dlatego poza codzienną skuteczną pielęgnacją warto włączyć do swojej rutyny także rozwiązania prosto z gabinetów medycyny estetycznej. W Klinice Ambroziak skórę wokół oczu można odmłodzić, m.in. dzięki dedykowanemu tej okolicy zabiegowi mezoterapii. Doskonałym sposobem na ciągle młodą okolicę oczu jest także seria zabiegów z użyciem stymulatorów tkankowych. Te wciąż zyskujące na popularności preparaty doskonale pobudzają skórę w jej głębokich warstwach do naturalnych procesów odbudowy, czego efektem jest bardziej sprężysta i zagęszczona skóra.

Trzymaj się tych 3 sprawdzonych sposobów, a pełne blasku młodzieńcze spojrzenie na długo pozostanie Twoim znakiem rozpoznawczym. Odwiedź nasz sklep i już dzisiaj rozpocznij swoją retinolową terapię z serum Dr Ambroziak Laboratorium Under Eye Drops.

Świadoma pielęgnacja w 5 prostych krokach.


Jak wygląda Twój wieczór przed lustrem w łazience? Kończysz go wraz z błyskawicznym oblaniem twarzy wodą, a może działasz według starannie opracowanej pielęgnacyjnej rutyny? Jeśli NIE należysz do tej drugiej grupy, to zostań tu koniecznie, bo musisz otworzyć oczy na świadomą pielęgnację skóry.

Labolatorium Ambroziak

Nawet jeśli każdego wieczora i poranka na Twojej twarzy ląduje krem, to nie jest to jeszcze rytuał, który możemy nazywać świadomą pielęgnacją. Zwłaszcza jeśli, jest to „jakiś” krem, o bliżej nieznanym Ci składzie z substancjami, o których właściwościach nie masz zielonego pojęcia. Co więcej, używając kosmetyków nieświadomie, możesz nawet sobie zaszkodzić. Dlatego, poznaj 5 prostych kroków do świadomej pielęgnacji, dzięki którym już wkrótce, na własnej skórze zobaczysz bardzo satysfakcjonujące efekty!

KROK 1. Nie ma prawidłowej pielęgnacji bez dokładnego oczyszczania.

Jeśli zdarza Ci się kończyć dzień bez dokładnego oczyszczania skóry lub (o zgrozo!) zasypiać w makijażu, musisz wiedzieć, że robisz sobie ogromną krzywdę. Nawet jeśli jeszcze nie zauważasz druzgoczących skutków, jakie te incydenty przynoszą dla skóry, to już za kilka lat możesz być mocno zaskoczona, kiedy Twoja skóra będzie wyglądała na dużo starszą, niż skóra Twoich koleżanek. Dokładne oczyszczanie to absolutna podstawa i pierwszy podstawowy krok w pielęgnacji.

KROK 2. Produkt all-in to za mało.

Kiedy skóra jest już prawidłowo oczyszczona, możesz przejść do właściwego etapu pielęgnacji. By przywrócić skórze równowagę po myciu, pamiętaj o tonizacji. Jest ona często lekceważona, ale kiedy już wprowadzisz ją do swojej rutyny, zauważysz, jak wiele dzięki niej możesz zyskać. Po toniku przychodzi odwieczne pytanie: serum czy krem? Otóż odpowiedź brzmi: serum i krem! Te produkty to dopasowany duet, który potrafi idealnie się uzupełniać. Jeśli potrzebujesz wygładzić skórę, najlepszym wyborem będzie bogata formuła serum wygładzającego Smooth Face Drops. Kiedy natomiast skóra domaga się zastrzyku porządnego nawilżenia, prawdopodobnie zachwyci Cię serum nawilżające Hydrating Face Drops. Choć już te produkty sprawią, że Twoja skóra natychmiastowo będzie wyglądać lepiej, na koniec powinnaś użyć kremu, który w połączeniu z serum da skórze to, czego potrzebuje. Wybierając krem, zwróć uwagę na bogactwo składników aktywnych. Idealne formuły znajdziesz w kremie nawilżającym Light Face Cream i kremie odżywczym Rich Face Cream.

KROK 3. Dlaczego krem do twarzy to krem do twarzy, a nie pod oczy?

Z pewnością zauważyłaś, że skóra wokół oczu różni się od tej na reszcie Twojej twarzy. Dlatego też nie powinno Cię dziwić, że ma inne potrzeby, a w związku z tym wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Wybierz taką przebadaną klinicznie o udowodnionym działaniu jak np. Serum pod oczy Under Eye Drops, które zawiera wysokie stężenie czystego retinolu o efektywnym i kompleksowym działaniu przeciwstarzeniowym, korygującym niedoskonałości, odżywiającym i regenerującym. Skutecznie spowalnia procesy starzenia się skóry. Sprawia, że zmarszczki, bruzdy, kurze łapki zostają wygładzone, jednocześnie przeciwdziała powstawaniu nowych. Delikatna skóra pod oczami nabiera młodzieńczej witalności, elastyczności, sprężystości i jędrności. Staje się promienna, naturalnie rozświetlona, a koloryt wyrównany.

KROK 4. Komplementarne podejście.

Skuteczna pielęgnacja skóry to proces, w którym główne skrzypce grają systematyczność i mądre wybory. Dlatego warto mieć świadomość, że uzupełniając codzienną (prawdziwie skuteczną!) pielęgnację o profesjonalne zabiegi, można z powodzeniem zatrzymać dla wyglądu swojej twarzy upływający czas.

KROK 5. Świadoma pielęgnacja to także świadome życie i wybory.

Last but not least. Pamiętaj, że Twoja dieta i styl życia mają ogromny wpływ na to, jak wygląda i zachowuje się Twoja skóra. Jedząc wysoko przetworzoną żywność, nadmierną ilość tłuszczy nasyconych i cukru, Twoja skóra nawet pomimo perfekcyjnego stosowania się do wszystkich powyższych kroków nie ma szans zbliżyć się do upragnionego ideału. Kiedy do tego wszystkiego dojdzie jeszcze nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne bez odpowiedniej ochrony oraz picie niewystarczającej ilości wody, Twoja skóra niestety nie będzie miała szansy być zdrowa i pełna blasku.

Może się wydawać, że świadoma pielęgnacja to spore wyzwanie wymagające wiele czasu, ale to właśnie wdrażając te kilka prostych nawyków, działając systematycznie i mądrze, między innymi wybierając produkty o potwierdzonej skuteczności, dajemy sobie szansę na zahamowanie procesów starzenia i zdrową, piękną skórę.

Top 9 składników w kosmetykach, które naprawdę działają.


Czytaj składy i wybieraj te kosmetyki, które zawierają prawdziwie skuteczne składniki. Zastanawiasz się, skąd masz wiedzieć, co naprawdę działa? Podpowiemy Ci!

Chcesz, żeby obietnice z opakowania kremu np. o ultranawilżonej czy odmłodzonej skórze wreszcie się spełniły?

Przed Tobą lista substancji, które mogą sprawić, że Twoja skóra z każdym dniem ich stosowania będzie wyglądała coraz lepiej.

Laboratorium Ambroziak

To, na co powinnaś zwracać szczególną uwagę, to przede wszystkim składniki aktywne, czyli te substancje, które wykazują efekt terapeutyczny czy leczniczy. Są one kluczową częścią składu, która odpowiada za to, jaki efekt możesz osiągnąć. Choć samo pojawienie się danej substancji czynnej nie jest jeszcze gwarantem sukcesu. To odpowiednie stężenie składników aktywnych i ich kompozycja sprawia, że kosmetyk już od pierwszego użycia możemy uznać za swój Święty Graal, który wzniesie naszą pielęgnację na wyższy poziom.

Witamina C

To jeden z najsilniejszych antyoksydantów o szeregu właściwości poprawiających wygląd i kondycję skóry. Przyczynia się do efektywnej odbudowy kolagenu, którego produkcja zmniejsza się wraz z wiekiem, powodując powstawanie zmarszczek i wiotczenie skóry. Skuteczna jest także w walce z przebarwieniami, ponieważ hamuje nadmierną produkcję melaniny w organizmie. Stabilną i odporną na utlenianie witaminę C (Ascorbyl Tetraisopalmitate) o stężeniu 2%, która dociera w głębsze warstwy skóry, znajdziesz m.in. w kremie nawilżającym Light Face Cream Active vitamin C.

Kwas hialuronowy

Prawdopodobnie najbardziej popularny składnik kosmetyków nawilżających. Naturalnie występuje także w ludzkim ciele. Jego strukturę można porównać do gąbki, ponieważ ma doskonałe właściwości wiązania wody, dzięki czemu dogłębnie nawilża i uelastycznia skórę. Czysty, drobnocząsteczkowy kwas hialuronowy znajdziesz m.in. w składzie kremu nawilżającego Light Face Cream, serum nawilżającego Hydrating Face Drops oraz serum wygładzającego Smooth Face Drops.

Kwas ferulowy

Składnik z grupy silnych antyoksydantów. Spowalnia procesy związane z fotostarzeniem się skóry, na które wpływ ma promieniowanie UV i inne czynniki zewnętrzne. Widocznie i szybko wygładza skórę. Sprawdza się w pielęgnacji skóry trądzikowej i naczyniowej. Kwas ferulowy o stężeniu 1% znajdziesz w serum wygładzającym Smooth Face Drops.

Retinol

Znany także jako witamina A. To hit wśród składników o szeroko rozumianych właściwościach anti-aging. Wykazuje silne działanie przeciwzmarszczkowe i odmładzające. Ze względu na wszechstronny wachlarz efektów, które przynosi, sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju cery, a także w okolicach oczu czy ust. Retinol warto wprowadzić do swojej pielęgnacyjnej rutyny już między 25 a 30 rokiem życia. Znajdziesz go w serum pod oczy Under Eye Drops w optymalnym stężeniu 0,2%.

Wąkrotka azjatycka

Cenny składnik w naturalnej pielęgnacji, znany także pod nazwą CICA lub trawa tygrysia. Bogactwo składników aktywnych jak: madekasozydy i azjatykozydy, Witaminy A, C, K, E oraz flawonoid – kwercetyna. Jego główne właściwości to stymulacja syntezy kolagenu oraz działanie łagodzące, wygładzające oraz regenerujące. CICA 1% znajdziesz w kremie odżywczym Rich Face Cream.

Fucocert®

To zatwierdzony przez Ecocert biosacharyd, który nawilża, odżywia i wspiera regenerację skóry. Dodatkowo przywraca jej świeży wygląd, elastyczność i blask. Fucocert® w stężeniu 2% znajdziesz w kremie nawilżającym Light Face Cream.

Pantenol

Inaczej nazywany także prowitaminą B5. Jest substancją utrzymującą prawidłowy poziom nawilżenia naskórka. Koi, łagodzi, regeneruje, nawilża. W wyższym stężeniu wykazuje także działanie wygładzające i uelastyczniające skórę, przynosząc uczucie komfortu i odprężenia. Pantenol 1% znajdziesz w serum pod oczy Under Eye Drops oraz w wersji 5% w serum nawilżającym Hydrating Face Drops.

Witamina E

Zwana także „witaminą młodości” to antyoksydant, który chroni przed wolnymi rodnikami, odpowiedzialnymi za przedwczesne starzenie się skóry. Zmniejsza wrażliwość skóry na promieniowanie UV oraz wzmacnia skórę i sprzyja gojeniu się oraz regeneracji uszkodzonego naskórka. Witaminę E o stężeniu 1% znajdziesz w serum pod oczy Under Eye Drops.

Peptydy

To niewielkich rozmiarów aminokwasy o wielkich możliwościach. Zauważalnie wpływają na wygląd skóry. Redukują głębokość i ilość zmarszczek oraz wygładzają. Mają zdolność wnikania w głębsze warstwy naskórka, dzięki czemu działają jeszcze skuteczniej. Peptydy znajdziesz w kremie odżywczym Rich Face Cream.

Informacje o wszystkich składnikach w kosmetykach Laboratorium Dr Ambroziak sprawdzisz na kartach produktów.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Dermatological ‘n’ Aesthetical formula.


hydrating face drops

W Laboratorium Dr Ambroziak wszystko ma znaczenie. Dlatego łączymy nowoczesną i zaawansowaną dermatologię z poczuciem estetyki i dbałością o siebie. To idealne połączenie pozwoliło nam odkryć protokół na zdrową i piękną skórę. Stworzyć linię kosmetyków, którą cechuje to, co z pewnością dla Ciebie najistotniejsze – skuteczność zauważalną już od pierwszego użycia.

Dermatological ’n’ Aesthetical Formula to nasza autorska koncepcja łącząca aspekty medyczne z czystym pięknem. Jako eksperci w branży estetycznej każdego dnia od ponad 20 lat doświadczamy, jak ważna jest harmonia świata nauki ze światem ludzkich potrzeb. Tak powstała filozofia Laboratorium Dr Ambroziak, którą wierzymy, że będziesz doceniać każdego dnia, podczas stosowania naszych kosmetyków.

Dermatological – czyli zaufaj medycznej wiedzy i doświadczeniu.

Jako Klinika Ambroziak przez ponad 20 lat znaleźliśmy rozwiązanie na ok. 90 000 problemów skóry, dlatego z całą pewnością możemy stwierdzić, że znamy jej potrzeby. Składniki kosmetyków Laboratorium Dr Ambroziak dobieramy z ogromną precyzją, czerpiąc z doświadczenia nowoczesnej technologii, medycyny i natury. Po 5 latach intensywnych badań klinicznych stworzyliśmy formuły, co do których skuteczności i efektów nie będziesz mieć żadnych wątpliwości. Nasz zespół wybitnych dermatologów z dr. Marcinem Ambroziakiem na czele oraz technologów kosmetycznych wybrali jedne z najbardziej skutecznych składników aktywnych, w najwyższych możliwych stężeniach i połączyli je tak, by razem tworzyły doskonale współgrającą ze sobą całość. Z pewnością ucieszy Cię również fakt, że skuteczność i jakość kosmetyków Laboratorium Dr Ambroziak zostały potwierdzone badaniami klinicznymi.

Aesthetical – czyli oddaj się przyjemności dbania o samą siebie.

Piękno ma różne definicje i kanony, dla nas czyste piękno to zdrowa i zaopiekowana skóra. Po 20 latach poznawania historii w klinice dermatologicznej wiemy także, że zdrowa skóra to dobre samopoczucie i część bycia prawdziwą, szczęśliwą sobą. Dlatego w Laboratorium Dr Ambroziak stworzyliśmy pielęgnację doskonałą, znacząco poprawiającą jakość skóry. I choć każda z nas jest inna, to łączy nas to, że kiedy jesteśmy sobą, czujemy się piękne.

Częścią filozofii Laboratorium Dr Ambroziak jest dążenie do tego, byś pokochała siebie i własną skórę. Wiemy, że zwykła pielęgnacja Ci nie wystarczy. Potrzebujesz pielęgnacji w udoskonalonej wersji, dopasowanej do swojej skóry i sposobu życia – jesteś we właściwym miejscu, by ją odkryć. Zobacz tutaj

Jak przedłużyć efekty zabiegów w domu?


Labolatorium Ambroziak

Kojarzysz to uczucie, kiedy obrzęk, siniaczki czy ślady wkłuć po Twoim ulubionym zabiegu mezoterapii odchodzą w zapomnienie i jedyne, co widzisz na swojej twarzy to efekt pięknej, jędrnej i doskonale nawilżonej skóry?

A czy wiesz, że teraz możesz cieszyć się takimi rezultatami znacznie dłużej? Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak przedłużyć i wzmocnić rezultaty mezoterapii, dzięki domowej pielęgnacji.

Nawilżanie i odżywianie skóry to rutyna odpowiednia dla każdego rodzaju cery, bez względu na wiek i płeć. Ten prosty pielęgnacyjny krok to doskonały sposób, by zachować młody wygląd skóry na jak najdłużej. Systematycznie dbaj o prawidłowe nawilżenie cery. Idealnie- łącząc profesjonalne zabiegi w gabinecie z codzienną domową pielęgnacją, a efekty mogą Cię bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Dzięki zabiegowi mezoterapii, która działa na głębokie warstwy skóry, możesz spodziewać się, że twarz nabierze blasku, będzie nawilżona i odżywiona, jej struktura wygładzi się, a zmarszczki staną się mniej widoczne. Chciałabyś, żeby Twoja skóra wyglądała tak zawsze, prawda?

Teraz może! Opracowane w oparciu o autorską Dermatological ’n’ Aesthetical Formula™ kosmetyki Laboratorium Dr Ambroziak, dzięki bogactwu składników aktywnych w najkorzystniejszych możliwych stężeniach stosowane regularnie nie tylko przedłużą efekty zabiegu wykonanego w gabinecie, ale także mogą go spotęgować.

Przedłużenie efektów mezoterapii 20+ & 30+, dzięki dogłębnemu nawilżaniu

Nawilżające serum Hydrating Face Drops i krem Light Face Cream to idealny duet dla dogłębnego efektu nawilżenia nawet najbardziej przesuszonej skóry. Kosmetyki bogate w substancje aktywne takie jak drobnocząsteczkowy kwas hialuronowy, Fucocert®, witamina C i prowitamina B5 przynoszą rezultaty potwierdzone w badaniach klinicznych.

Po 4 tygodniach stosowania 100% badanych zauważyło długotrwałe i intensywne nawilżenie, wygładzenie cery, zmarszczek i nierówności, drobnych linii i bruzd oraz poprawę napięcia skóry. 93% wskazało, że kosmetyki zapewniają rozświetlenie i nadają zdrowego blasku, zmniejszając widoczność zmarszczek. Koloryt skóry jest wyrównany, a cera rozjaśniona. 87% osób potwierdziło także efekt liftingu.

Przedłużenie efektów mezoterapii 40+ & 50+, dzięki intensywnemu odżywianiu i odmładzaniu

Serum wygładzające Smooth Face Drops oraz odżywczy krem Rich Face Cream to połączenie, które przedłuży efekty mezoterapii u osób z cerą dojrzałą. Krem bogaty jest w substancje aktywne o właściwościach regenerujących oraz silnie przeciwzmarszczkowych. A serum wygładza teksturę skóry, zapewnia poprawę napięcia i zwiększa jej elastyczność.

Po 4 tygodniach stosowania 100% badanych zauważyło wygładzenie skóry. 93% osób potwierdziło poprawę elastyczności, jędrności i sprężystości, a także wyrównanie kolorytu i zmniejszenie oznak starzenia się skóry.

Efektywna pielęgnacja skóry to ciągły proces, w którym liczy się systematyczność i mądre wybory, ale uzupełniając codzienną (prawdziwie skuteczną!) pielęgnację o profesjonalne zabiegi, możesz z powodzeniem zatrzymać dla wyglądu swojej twarzy upływający czas.

Witamina C w kosmetykach. Kiedy jest naprawdę skuteczna?


”Witamina młodości”, „Królowa substancji aktywnych”, „Antidotum na procesy starzenia” to tylko niektóre z określeń gloryfikujących witaminę C, z którymi możemy się spotkać, szukając informacji na jej temat w Internecie. Co sprawia, że jest tak uwielbiana? Czy zawsze działa tak doskonale, jak jest to opisywane? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę, wybierając kosmetyki, w których występuje? Czytaj dalej, by poznać całą prawdę o witaminie C.

Dobroczynne właściwości

Trzeba przyznać, że witamina C naprawdę daje radę! Mówiąc o jej właściwościach, ogólnie jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Ma wpływ na naszą odporność, szczelność naczyń krwionośnych, jest skutecznym przeciwutleniaczem i zwalcza wolne rodniki. Zdaniem wielu naukowców może także wspomagać walkę z nowotworami. Jej doskonałym źródłem są warzywa i owoce. Najwięcej witaminy C zawierają owoce dzikiej róży, czarna porzeczka czy papryka, dlatego warto już na wstępie zaznaczyć, że dla zdrowej i pięknej skóry witamina C zalecana jest także od wewnątrz. Dlaczego? Ponieważ bierze ona udział w biosyntezie kolagenu, co wpływa na jędrność naszej skóry i spowalnia procesy starzenia. No dobrze, ale co z kosmetykami? Te, których skład jest wzbogacony o witaminę C, wykazują działanie intensywnie odmładzające, nadają poszarzałej skórze blasku, rozświetlają, wyrównują koloryt i rozjaśniają, redukują przebarwienia i zaczerwienienia (wspomniane wcześniej działanie wzmacniające naczynia krwionośne). Nie ma więcej opcji, żeby nie pokochać kosmetyków z witaminą C, bo sprawiają, że z dnia na dzień nasza cera staje się coraz piękniejsza, a twarz wygląda na bardziej wypoczętą i promienną.

Witamina C nie jedno ma imię

Czy mówiąc o witaminie C w kosmetykach zawsze mamy na myśli to samo? Otóż nie. Witamina C może występować w kosmetykach pod różnymi formami. Mówiąc dokładniej, chodzi o jej pochodne.

Uwaga! 🙂 Za chwile poznasz, wiele trudnych nazw, ale nie przejmuj się, w dalszej części wskażemy Ci tą najskuteczniejszą z form, której działanie z pewnością Cię nie zawiedzie. Zasadniczo w kosmetykach znajdziemy takie pochodne Witaminy C jak: Kwas L-askorbinowy, znany w składach jako Ascorbic Acid, Palmitynian askorbylu (Ascorbyl Palmitate), Glukozyd askorbylu (Ascorbyl Glucoside), Tetraizopalmitynian askorbylu (Tet (Ascorbyl Tetraisopalmitate), Sól magnezowa fosforanu askorbylu (Magnesium Ascorbyl Phosphate), Sól sodowa fosforanu askorbylu (Sodium Ascorbyl Phospate), 3-O Etylowy kwas askorbinowy (3-0-Ethyl Ascorbic Acid). To co, na którą pochodną Witaminy C się skusisz? Jak widzisz, bez świadomego wybierania kosmetyków i wczytywania się w ich skład (zwracaliśmy już na to uwagę w artykule TOP 9 SKŁADNIKÓW W KOSMETYKACH, KTÓRE NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ! można bardzo łatwo wpaść w pułapkę modnego dopisku „Witamina C” na opakowaniu. A witamina C, witaminie C nie równa…

Najskuteczniejsza forma witaminy C w kosmetykach

Przejdźmy od razu do konkretów. Możesz przybić sobie piątkę, jeśli spośród wymienionych powyżej składników Twój wybór padł na Tetraizopalmitynian askorbylu. To pod tą właśnie postacią kryje się pochodna witaminy C, która wykazuje najskuteczniejsze działanie. Co przez to mamy na myśli? Wykazuje ona najlepszą tolerancję przez skórę i zdolność do przyswajania. Jest określana jako stabilna, odporna na utlenianie i zdolna do przenikania w  głębsze warstwy skóry, co bardzo korzystnie wpływa na syntezę kolagenu i poprawę wyglądu cery. Witaminę C pod postacią Ascorbyl Tetraisopalmitate w optymalnym stężeniu 2% znajdziesz w kremie nawilżającym Dr Ambroziak Laboratorium – Light Face Cream Active Vitamin C. W połączeniu z czystym, drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym i Fucocert® 2% daje to krem, o którym zawsze marzyłaś, ale nie mogłaś mieć, bo nie istniał. Light Face Cream Active Vitamin C jest idealny do codziennej pielęgnacji skóry skłonnej do przesuszania, wiotczenia i utraty elastyczności. Dzięki wysokiemu stężeniu najskuteczniejszej pochodnej witaminy C, działa przeciwzmarszczkowo, regeneruje i odżywia. Regularnie stosowany rozświetla, rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry. Sprawia, że skóra wygląda młodziej, z widocznym efektem liftingu.

Jego skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych:

–  zapewnia odczucie nawilżenia skóry wg 93% badanych

–  rozświetla skórę i nadaje jej zdrowego blasku wg 93% badanych

–  rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry wg 93% badanych

–  zapewnia efekt liftingu wg 87% badanych

– zapewnia odczucie poprawy jędrności, gęstości, napięcia i elastyczności skóry wg 87% badanych

*wyniki badań aplikacyjnych po 4 tygodniach stosowania.

Używaliście już kosmetyków z witaminą C?

Koniecznie wypróbujcie Light Face Cream Active Vitamin C od Dr Ambroziak Laboratorium w swojej codziennej pielęgnacji. Ostrzegamy, że już nigdy nie będziecie chcieli zamienić go na inny 🙂