Pielęgnacja twarzy latem “dla początkujących”. Nigdy nie zapominaj o tych 4 rzeczach!


face eye on

Jeśli jakimś przypadkiem jeszcze nie stałaś się pielęgnacyjnym maniakiem (wszystko jeszcze przed Tobą :)), koniecznie musisz poznać absolutne podstawy pielęgnacji skóry latem. Uprzedzając pytanie, które rodzi Ci się właśnie w głowie „To latem mam robić z twarzą coś innego niż zimą?!”, zdecydowanie odpowiadamy: tak, tak, tak! Dlaczego? Ponieważ wraz z nadejściem lata zmieniają się także potrzeby skóry oraz czynniki, które mogą mieć wpływ na jej stan. Dlatego miej na uwadze te 4 poniższe rzeczy, a skończysz lato z piękną, promienną i nawilżoną cerą, bez niechcianych przebarwień.

1. Pij wodę!

To banał, który trzeba powtarzać do znudzenia. Picie wody jest kwestią arcyważną, która znacząco wpływa na nawilżenie i wygląd skóry. Fakty są takie, że ludzki organizm składa się z wody w ok. 60%, z czego ok. 20% znajduje się właśnie w skórze. Stąd niedobory wody bardzo widocznie odbijają się na jej kondycji. Przesuszenie, ściągnięcie, porowatość, w ekstremalnych przypadkach nawet popękanie to tylko, niektóre ze skutków niedostarczania sobie odpowiedniej ilości wody. Ile jej pić? Przyjmuje się, że na każdy kilogram masy ciała należy wypijać 30 ml wody (czyli dla kobiety ważącej 65 kg będzie to 1950 ml wody dziennie). Jednakże latem, podczas upałów, gdy pocimy się intensywniej i woda z naskórka wyparowuje szybciej, powinniśmy wypijać nawet o 1 litr wody więcej.

Tak więc… Szklanki w dłoń!

2. Pamiętaj o nakryciu głowy i stosowaniu SPF.

Obok rzeczy, które latem warto robić dla swojej skóry, są też takie, których robić się nie powinno. Jedną z nich jest nadmierne eksponowanie na promieniowanie słoneczne. Co prawda większość z nas uwielbia efekt „skóry muśniętej słońcem”, ale trzeba mieć świadomość, że promieniowanie jest główną przyczyną fotostarzenia się skóry i uszkodzenia włókien kolagenowych. To powoduje utratę jędrności i sprężystości skóry, szybsze pojawienie się zmarszczek, a także przebarwień. Dlatego bądź mądra przed szkodą i latem postaw na wzmożoną ochronę. Krem z filtrem SPF to totalny must-have Twojej kosmetyczki. Oprócz niego warto także swoje letnie stylizacje uzupełnić o kapelusz lub czapkę z daszkiem oraz okulary przeciwsłoneczne.

3.  Zacznij przygotowania skóry do lata jeszcze przed urlopem.

Jeśli do urlopu masz jeszcze trochę czasu, warto przygotować skórę na wysokie temperatury i dnie na słońcu nieco intensywniej. Mamy przez to na myśli wizytę u dermatologa czy lekarza medycyny estetycznej, który dobierze dla naszej skóry odpowiednią mezoterapię. Taki zabieg wzmocni skórę i przyniesie efekty w postaci głębokiego oraz długotrwałego nawilżenia, które są zbawienne podczas upałów. Dodatkowo zabieg mezoterapii potrafi zdziałać cuda, jeśli chodzi o wyrównanie kolorytu skóry. Dzięki temu, jeśli na co dzień nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez makijażu, będziesz mogła poczuć się w pełni komfortowo także bez grama podkładu na swojej twarzy.

4. Stosuj sprawdzoną i skuteczną pielęgnację ultranawilżającą

Czas na wisienkę na torcie, Twoją codzienną pielęgnacyjną rutynę, która sprawi, że Twoja skóra z każdym dniem będzie wyglądać coraz piękniej. Wyjątkowy skład kosmetyków Laboratorium Dr Ambroziak pozwoli Ci latem zachować dogłębne nawilżenie, którego mogłaś nie poczuć jeszcze nigdy wcześniej. Włączając do swojej pielęgnacji nawilżający krem na dzień z witaminą C oraz silnie skoncentrowane serum Hydrating Face Drops dasz swojej skórze wszystko, czego potrzebuje. W efekcie otrzymasz doskonale nawilżoną, miękką i wygładzoną skórę.

Na koniec, jeśli możemy Ci coś zasugerować to… nie waż się pomijać żadnego z powyższych punktów 🙂 Pamiętaj, że w pielęgnacji wszystko ma znaczenie. Tu nie chodzi tylko o pojedynczy krem, ale szereg wyborów, których dokonujesz każdego dnia. Dlatego wybieraj świadomie i mądrze to, co skuteczne i bezpieczne.

(4.6/5), głosów: 17
Niacynamid w kosmetykach - jak witamina B3 działa na skórę?

Niacynamid w kosmetykach – jak witamina B3 działa na skórę?

Niacynamid to pochodna witaminy B3 - jej cząsteczkę tworzą kwas nikotynowy i amid kwasu nikotynowego. Określana bywa również jako niacyna lub witamina PP, a jej ...
krem z kwasem azelainowym

Kwas azelainowy na przebarwienia i trądzik – właściwości i działanie

Jedną z substancji stosowanych powszechnie i z powodzeniem w lecznictwie dermatologicznym jest kwas azelainowy. Wykazuje on bowiem pozytywny wpływ na stan skóry trądzikowej - zarówno ...
pielęgnacja twarzy

Przebarwienia na skórze – dlaczego powstają i jak się ich pozbyć?

Przebarwienia skórne to powszechny problem dermatologiczny, który dotyka wielu ludzi na różnym etapie życia. Stanowią one widoczne zaburzenia koloru skóry, które mogą mieć różne przyczyny ...