Jak unikać błędów w pielęgnacji, które popełniają prawie wszyscy?


gleboka analiza skory w labolatorium dr ambroziak

Nikt nie lubi, kiedy wytyka mu się błędy, dlatego postaramy się być delikatni. 🙂 Zwrócimy Twoją uwagę na kilka istotnych aspektów, o których zawsze powinnaś pamiętać, by cieszyć się naprawdę skuteczną pielęgnacją. Mamy nadzieję, że świadomość, którą zyskasz, pozwoli Ci już zawsze cieszyć się zdrową i piękną skórą.

 „Ten krem nic nie daje!”. Takie zdanie zapewne nie raz sama wypowiedziałaś w swojej głowie lub usłyszałaś, od którejś ze swoich przyjaciółek. Dlaczego tak mogło się stać? Powodów może być co najmniej kilka, dlatego chcemy Ci wskazać, na co powinnaś zwracać szczególną uwagę przy swoich kosmetycznych, a także innych codziennych wyborach.

BŁĄD 1. Niezwracanie uwagi na skład kosmetyków

Nie wszyscy musimy znać się na chemii kosmetycznej, ale wszyscy, wybierając dla siebie kosmetyki, powinniśmy być wnikliwi. Jeśli liczysz na to, że jakiś produkt spełni Twoje oczekiwania, np. dogłębnie nawilży skórę czy wygładzi teksturę skóry, musisz wiedzieć, jakie substancje aktywne mogą Ci w tym pomóc. Na dobry początek odsyłamy Cię do lektury naszego artykułu  „TOP 9 składników w kosmetykach, które naprawdę działają!”. Dowiesz się z niego m.in. na jaki efekt możesz liczyć, wybierając krem z kwasem hialuronowym, a jakie rezultaty może przynieść Twojej skórze regularne stosowanie witaminy C. Substancje aktywne są super-istotne, ale jeszcze ważniejsze jest to, w jakim stężeniu występują oraz jak się łączą. W Laboratorium Dr Ambroziak zadbaliśmy o to, żeby wszystkie nasze kosmetyki miały najwyższe możliwe stężenie i występowały w optymalnych kombinacjach, dzięki czemu wykazują niezwykłą skuteczność. Badania kliniczne dotyczące każdego z produktów znajdziesz na poszczególnych podstronach.

BŁĄD 2. Brak regularności stosowania

W skutecznej pielęgnacji ogromne znaczenie ma systematyczność. Nie możesz oczekiwać cudów w postaci długotrwałego i spektakularnego efektu już po jednym użyciu. Wiele osób odstawia krem zaledwie po kilku zastosowaniach, bo nie widzi natychmiastowej poprawy wyglądu skóry. Warto jednak dać kosmetykom trochę czasu, bo wiele z substancji np. retinol, tego potrzebuje, by pokazać pełne spektrum swoich dobroczynnych właściwości. Jeśli Twoja skóra nie buntuje się pod postacią reakcji alergicznej, bądź wytrwała, a może się okazać, że będziesz zachwycona efektami, jakie przyniósł kosmetyk, który już miał wylądować w koszu.

BŁĄD 3. Pielęgnacja skóry to nie tylko to, co na nią nakładamy, ale także dbanie o siebie „od wewnątrz”

Nawet najbardziej doskonały kosmetyk na świecie nie odmieni stanu Twojej skóry, jeśli Twoja dieta i styl życia będą pozostawiały wiele do życzenia. Nie namawiamy do przejścia na weganizm, dietę bez glutenu, bez laktozy czy bez smaku. Zwracamy tylko Twoją uwagę na świadome i mądre wybory – pełnowartościowe, zbilansowane posiłki, które dostarczą organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych. No i oczywiście! Woda. O jej piciu nigdy nie przestaniemy przypominać.

Mamy nadzieję, że te kilka wskazówek pomoże Ci spojrzeć na codzienną pielęgnację bardziej świadomie i wyeliminujesz ewentualne błędy. Pamiętaj, że rutyna pielęgnacyjna to proces, w którym wszystko ma znaczenie. Bądź cierpliwa i systematyczna, a Twoja skóra odwdzięczy Ci się swoją najpiękniejszą wersją.

(4.7/5), głosów: 18